Schedule (mar 2020)

 

Lun

02/03/2020

15:30-16:00
w/ Chelidon Frame
16:00-17:00
w/ Soul Developers
17:00-18:00
w/ FF
18:00-19:00
w/ Luca Sigurtà
19:00-20:00
w/ Lorenzo Ruffo
20:00-22:00
w/ Onga

Mar

03/03/2020

15:00-16:00
w/ Electric Dreams & Eiga
16:00-18:00
w/ INSIG_THAUMA
18:00-19:00
w/ Jacopo Bartolini
19:00-20:00
w/ DPK800
20:00-21:00
w/ Linda Babbini & Francesca Matteoni
21:00-21:30
w/ Lorenzo Maffucci
21:30-22:30
w/ Cecilia Lattari

Mer

04/03/2020

15:00-16:00
w/ Stromboli & Ing. Ciapetti
16:00-17:00
w/ BD139
17:00-18:00
w/ Demented Burrocacao
18:00-19:00
w/ duevoltegiuda
19:00-20:00
w/ Boris Nietzsche
20:00-22:00
w/ PHASE

Gio

05/03/2020

15:00-16:00
w/ Rosso Cinema
16:00-17:00
w/ Dstry from Tokyo
17:00-18:00
w/ 333Coconutz
18:00-19:00
w/ guests
19:00-20:00
w/ Agrippina Bykow
20:00-21:00
w/ Alexander De Large

Ven

06/03/2020

15:00-16:00
w/ Mossa Records
16:00-17:00
w/ Luca Freddi
17:00-18:00
w/ Pale Spectre
18:00-18:30
w/ Boris Nietzsche
18:30-19:30
w/ Slim Soledad

Lun

09/03/2020

15:30-16:00
w/ Chelidon Frame
16:00-18:00
w/ Marco Gualtieri
18:00-19:00
w/ Luca Sigurtà
19:00-20:00
w/ Map Ref 50°N 8°E
20:00-21:30
w/ Jacqueline Tonnerre

Mar

10/03/2020

15:00-16:00
w/ Electric Dreams & Eiga
16:00-18:00
w/ Sebastiano Carghini
18:00-19:00
w/ THX
19:00-20:00
w/ Angelo Borelli
20:00-20:30
w/ Boris Nietzsche
20:30-21:30
w/ Enrico Cerrato aka Petrolio

Mer

11/03/2020

15:30-16:00
w/ Fabrizio Baldoni
16:00-17:00
w/ BD139
17:00-18:00
w/ Prince Pit
18:00-20:00
w/ Riccardo Papacci
20:00-21:00
w/ Daniele Carcassi
21:00-22:00
w/ Marco Valenti

Gio

12/03/2020

15:00-16:00
w/ Rosso Cinema
16:00-17:00
w/ Maximilian Gallorini
17:00-18:00
w/ Alessia Castellano
18:00-19:00
w/ Lig.Ot
19:00-20:00
w/ Gianluca Danti
20:00-21:00
w/ Francesco Perissi
21:00-22:00
w/ Blame Rec. & Subzero
22:00-xx:xx
Ambient-Noise Session - Surprise Show!
w/ Devid Ciampalini

Ven

13/03/2020

15:00-16:00
w/ Mattia Baldanzi
16:00-17:00
w/ Paynomindtous
17:00-18:00
w/ Pale Spectre
18:00-18:30
w/ Boris Nietzsche
18:30-19:30
w/ HRNR

Lun

16/03/2020

15:30-16:00
w/ Chelidon Frame
16:00-17:00
w/ Soul Developers
17:00-18:00
w/ Daniele Ciullini
18:00-19:00
w/ Luca Sigurtà
19:00-20:00
w/ Wesqk Coast
20:00-21:00
w/ Giulio Aldinucci
21:00-22:00
w/ spirale_inflazionista

Mar

17/03/2020

15:00-16:00
w/ Electric Dreams & Eiga
16:00-18:00
w/ INSIG_THAUMA
18:00-20:00
w/ Nekyia
20:00-21:00
w/ Linda Babbini
21:00-21:30
w/ Lorenzo Maffucci
21:30-22:30
w/ Cecilia Lattari

Mer

18/03/2020

15:00-16:00
w/ Thomas Ankersmit & Riccardo La Foresta
16:00-17:00
w/ BD139
17:00-18:00
w/ Controsenso
18:00-19:00
w/ duevoltegiuda
19:00-20:00
w/ Boris Nietzsche
20:00-21:00
w/ Katatonic Silentio
21:00-22:00
w/ PHASE

Gio

19/03/2020

15:00-16:00
w/ Rosso Cinema
16:00-17:00
w/ David Lucchesi
17:00-18:00
w/ 333Coconutz
18:00-19:00
w/ guests
19:00-20:00
w/ Agrippina Bykow
20:00-21:00
w/ Alexander De Large

Ven

20/03/2020

15:00-16:00
w/ Fabrizio Nisi
16:00-17:00
w/ Paolo Chiti
17:00-18:00
w/ Pale Spectre
18:00-18:30
w/ Boris Nietzsche
18:30-19:30
w/ Silver Waves

Dom

22/03/2020

14:00-22:00
w/ Al Mustaqil, Giovanni Lami/Glauco Salvo, Abo Carcassi, Dolpo + Naresh Ran, Francesco Giomi, M.Klein + Red Brut, Stefano De Ponti, Lorenzo Abattoir, Sebastiano Carghini

Lun

23/03/2020

15:30-16:00
w/ Chelidon Frame
16:00-18:00
w/ Marco Gualtieri
18:00-19:00
w/ Luca Sigurtà
19:00-20:00
w/ Map Ref 50°N 8°E
20:00-21:30
w/ Jacqueline Tonnerre
21:30-23:00
w/ Renato Grieco

Mar

24/03/2020

15:00-16:00
w/ Electric Dreams & Eiga
16:00-17:00
w/ Luisa Santacesaria
17:00-18:00
w/ Rankin Alpha
18:00-19:00
w/ Alexia Robbio
19:00-20:00
w/ Angelo Borelli
20:00-20:30
w/ Boris Nietzsche
20:30-21:30
w/ Enrico Cerrato aka Petrolio

Mer

25/03/2020

15:30-16:00
w/ Fabrizio Baldoni
16:00-17:00
w/ BD139
17:00-18:00
w/ Pedro
18:00-19:00
w/ Marco Baldini
19:00-20:00
w/ Adern X
20:00-21:00
w/ ?Alos
21:00-22:00
w/ P I T

Gio

26/03/2020

15:00-16:00
w/ Rosso Cinema
16:00-17:00
w/ Lorena Serrano Rodriguez & Devid Ciampalini
17:00-18:00
w/ Matteo Castro
18:00-19:00
w/ Stefano Piacenti
19:00-20:00
w/ Gianluca Danti
20:00-21:00
w/ Stefano De Ponti

Ven

27/03/2020

15:00-16:00
w/ Mattia Baldanzi
16:00-17:00
w/ Kaczynski Editions
17:00-18:00
w/ Pale Spectre
18:00-18:30
w/ Boris Nietzsche
18:30-19:30
w/ Debmaster

Dom

29/03/2020

14:00-22:00
w/ Aki Onda, Enrico Coniglio, Kinlaw & Franco Franco, Andrea Borghi & Benjamin Flesser, Donato Epiro, Jarboe & Father Murphy, Pascal Dickens & Noémie Fallet, Whimm, Prison Religion

Previously, on Fango Radio

Febbraio 2020